Bar-sis olarak işlevsel yapısal ve sürdürülebilir nitelikte etiket kullanımını önemsiyoruz.

Günümüzde gelişen ve yenilenen teknoloji yarışında etiket önemli işlevsel ve yapısal role sahiptir. Etiketlerin uygulanacağı yüzey ve bu yüzeydeki işlevi, etiketin yapışkan ve yüzey yapısını belirleyen önemli kriterler olmaktadır. Tüketicinin beklenti ve ihtiyaçlarının karşılanabilmesi. Bu kriterlerin amaca uygun olarak üretilmesiyle sağlanmaktadır.

Kendinden yapışkanlı etiketler baskı yapılan üst tabaka yapışkan tabaka, silikon tabakası ve taşıyıcı tabaka tüketicinin ihitayaçları doğrultusunda farklı birleşimler sonucunda üretilebilmektedir.

Yapışkanlı etiketlerde önemli role sahip olan yapışkan tabakası ürünlerin uygulama koşulları, kullanım alanları ve Kullanım koşulları belirlenerek, Sürdürülebilir nitelikte seçilmelidir. Yapışkanlı etiketin ürün yüzeylerine uygun, baskı tutabilen, uzun süreli kullanımlarda kendini muhafaza edebilir nitelikte olmalıdır.

Yapışkanlı etiketlerde, tutkallar; Organik inorganik ve hybrid karmaşık kimyasal materyellerin birleşimi ile elde edilir. Ana bileşen, yapışma ve bağlanma gücünü sağlayan bağlayıcı maddelerdir. Eklenen diğer karmaşık materyaller kalıcılık, esneklik, direnç gibi özel fonksiyonları sağlayan maddelerdir.

Yapışkanlı etiketlerde formülüzasyon değiştirerek bir çok farklı yapıda etiket elde etmek mümkündür. Sıcak, Soğuk , Kuru, Nemli, Metal , Plastik , Kumaş, Polar ve benzeri yüzeylere dikkat edilerek yapıkanlı etiket üretimi yapmak önemlidir.

Akrilik yada Hotmelt bazlı yapışkanlar yapılarına uygun yüzeylere; uygulanacak ürün , yapıştırma koşulları ve yapışma sonrası koşulları dikkate alınarak seçilmelir

Bar-sis olarak etiketin yapışacağı yüzeye uygun ürünler önererek. Etiket yapışma sorunu veya dış ortamlarda yıpranma gibi durumları sıfıra indirme politikasıyla hizmet vermekteyiz.