PE Etiket

Polietilen(PE) etiketler esnek plastik bazlı etiketlerdir. Akış yönünde yırtılır , diğer yönde esner. Pe etiketler yumuşak malzemedir. Genellikle pütürlü malzemeler üzerine uygulamada kullanılırlar. PE etiketler direkt olarak ısıya maruz bırakıldığında büzüşüp eriyebilir.PE etiketler suya neme karşı dayanıklıdır. PE etiketler mat PE, Opak PE, Data PE gibi çeşitleri mevcuttur. PE etiketler genellikle kozmetik, kimya, gıda, otomotiv gibi sektörlerde kullanılır.

Mat Polietilen PE Etiketler

Mat PE etiketler ismindende anlaşılacağı gibi mat görünümlü pe etiketlerdir.Mat polietilen etiketler barkod yazıcıda ribon ile baskı yapılmasına uygun etiketlerdir. Neme, suya sürtünmeye dayanıklı etiketlerdir.

Opak Polietilen PE Etiketler

Opak PE etiket Parlak görünümlü PE etiketlerdir.Opak PE etiketler akış yönünde yırtılmazlar.Belli bir oranda esneme yapabilirler.Direk olarak ısıya karşı dayanıklı değildir.

Data Polietilen PE Etiketler

Data PE etiket mat görünümlü polietilen etikettir.Data PE etiketler yırtılmaz ve esnemez. Data PE etiketler neme,ısıya,kimyasallara, deniz suyuna dayanıklıdır.Data PE etiketler diğer PE etiketlere göre daha dayanıklıdır.Pürüzsüz yüzeyleri sayesinde barkod yazıcıda yapılan ribon baskıları çok net ve kalitelidir.